Hamas  Hareketi , Gazze'deki Filistin direniş gruplarının  elindeki  silahların meşru olduğunu , bu silahlarla Filistin halkını savunduklarını belirtti.

haber7
0

Hamas sözcüsü Hazim Kasım yaptığı yazılı açıklamada , İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu nun Gazze nin silahsızlandırılmasıyla ilgili sözlerinin bir "kuruntu"dan ibaret olduğunu belirterek , "Direniş gruplarının  elindeki   silah  meşrudur. Bu silahla halkımızı savunuyoruz." ifadesini kullandı.

Direnişin  elindeki  silahlarla kaybedilen toprakların geri alınmasına çalıştıklarını vurgulayan Kasım , hiçbir gücün bu silahları Filistinlilerin elinden alamayacağını kaydetti.

Başta ABD nin sözde barış planı olmak üzere Filistin meselesini tasfiye projelerini akamete uğratacak gücün birlik içindeki direniş olduğunu vurgulayan Kasım , İsrail in Filistin topraklarını işgal etmeye devam ettiği sürece "Yüzyılın Anlaşması" ya da başka vaatlerle güvenliğinin sağlayamayacağına işaret etti.

Kasım , Filistin halkının , İsrail i tüm Filistin topraklarından çıkaracağını , Trump ın "Yüzyılın Anlaşması" olarak nitelendirdiği kuruntusunun da direniş karşısında buharlaşacağını belirtti.

Netanyahu , ABD de basına yaptığı açıklamada , Başkan Donald Trump ın Filistinlilerden bazı taleplerde bulunduğunu söylemiş ve bu talepler arasında "Gazze nin silahsızlandırılması , teröristlere (Filistinli tutuklu ve şehit aileleri) maaş ödemesinin durdurulması , Uluslararası Ceza Mahkemesi nde (UCM) şikayette bulunmaya son verilmesi , İsrail ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =