Katar  yönetimi , işgal altındaki Filistin topraklarında sürdürülebilir ve adil barışın tesisini hedefleyen tüm çabaları desteklediğini belirterek , "Başkenti Doğu Kudüs olan , 1967 sınırlarında bağıms

haber7
0

Katar Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada , "Uluslararası meşruiyete ve Birleşmiş Milletler in (BM) aldığı ilgili kararlara bağlı kalındığı müddetçe  ABD  yönetiminin , Filistin meselesinin ve Arap-İsrail çatışmasının çözümü için sarfettiği çabaları takdir ediyoruz" ifadesi kullanıldı.

 

Filistin ile İsrail arasında 70 yılı aşkın bir süredir devam eden çatışmanın çözümünün ilgili tarafların ciddi ve doğrudan müzakerelere girmesiyle başarıya ulaşacağı kaydedilen açıklamada , Arap ülkelerinin tamamının daha önceden Arap Barış Girişimi ni benimsediği hatırlatıldı.

Filistin meselesinin çözümü için  Katar  ın gereken yardımı yapmaya hazır olduğu belirtilen açıklamada , "Filistin halkının başkenti Doğu Kudüs olan , 1967 sınırlarında bağımsız Filistin Devleti ni kurma hakkı korunmadığı sürece barışın kalıcı olmayacağına" da işaret edildi.

 

TRUMP IN "BARIŞ PLANI"

ABD Başkanı Trump , İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Beyaz Saray da düzenlediği ortak basın toplantısında tek taraflı sözde Orta Doğu barış planını kamuoyuna açıklamıştı.

Sözde barış planı kapsamında Kudüs ün , İsrail in "bölünmez" başkenti olarak kabul edileceğini ifade eden Trump , planın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =