ABD  Başkanı Donald Trump , İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Beyaz Saray'da düzenlediği ortak basın toplantısında , tek taraflı  skandal  Ortadoğu barış planını kamuoyuna açıkladı. Sözde 'Barış' anlaşm

haber7
0

ABD ve İsrail in tek taraflı  kirli  anlaşmasına dünyadan tepkiler gelmeye başladı.  ABD  Başkanı Donald Trump , İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Beyaz Saray da düzenlediği ortak basın toplantısında , tek taraflı Ortadoğu barış planını kamuoyuna açıkladı.

BAE DEN YİNE KİRLİ İTTİFAK

ABD Başkanı Donald Trump ın , Filistin-İsrail meselesine "çözüm bulmak" iddiasıyla hazırlanan sözde barış planını açıkladığı toplantıya Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) , Bahreyn ve Umman ın ABD Büyükelçileri de katıldı.

Başkan Trump , İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile sözde barış planını açıklamak için Beyaz Saray da bir basın toplantısı düzenledi.

Filistin davasını ortadan kaldırmayı hedeflediği belirtilen sözde barış planının ilan edildiği toplantıya çok sayıda davetli katıldı.

Katılımcılar arasında en dikkat çeken isimler ise  BAE  nin  ABD  Büyükelçisi Yusuf el-Uteybe , Bahreyn in  ABD  Büyükelçisi Abdullah bin Raşid Al Halife ve Umman ın  ABD  Büyükelçisi Huneyne el-Mugıyriyye oldu.

Trump ın ardından kürsüye çıkan Başbakan Netanyahu , sözde barış planının açıklandığı toplantıya katılmalarından dolayı  BAE  , Bahreyn ve Umman ın Büyükelçilerine teşekkür etti.

Yedi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =