Son dakika haberi: ABD Başkanı Donald Trump , İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Beyaz Saray'da düzenlediği ortak basın toplantısında , tek taraflı Ortadoğu barış planını kamuoyuna açıkladı. Tek taraflı barış planı

haber7
0

ABD ve İsrail in tek taraflı kirli anlaşmasına dünyadan tepkiler gelmeye başladı. ABD Başkanı Donald Trump , İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Beyaz Saray da düzenlediği ortak basın toplantısında , tek taraflı Ortadoğu barış planını kamuoyuna açıkladı.

Tek taraflı barış planının 80 sayfa olduğunu belirten Trump ,  planın  hem İsrail hem de  Filistin  tarafı için çok değerli maddeler içerdiğini savundu.

Trump , konuşmasının başında , tek taraflı Ortadoğu barış planı kapsamında Kudüs ün , İsrail in "bölünmez" başkenti olarak kabul edileceğini duyurdu.

Donald Trump , planının ,  Filistin  e başkenti Kudüs ün doğusunda bir bölgede yer alan bağımsız bir devlet öngördüğünü ifade etti ve anlaşmanın uygulanması halinde Filistinlilerin bugünkünden 2 kat daha fazla toprağa sahip olacağını savundu.Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas , ABD Başkanı Donald Trump ın sözde barış planını reddettiklerini açıkladı.HAMAS: KUDÜS DAİMA FİLİSTİN İN OLACAK! PLAN ANLAMSIZ! Filistinli direniş örgütü Hamas , ABD Başkanı Donald Trump ın tek taraflı Ortadoğu Planı na güçlü bir şekilde karşı çıkacaklarını açıkladı. Hamas , "Kudüs daima  Filistin  e ait olacak , plan anlamsız" açıklamasında bulundu.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =