Suudi Arabistan Veliaht Prensi  Muhammed  bin Selman’ın Başbakan  Boris  Johnson’ın telefonunu hackletme girişiminde bulunduğu  iddia  edildi.

haber7
0

İngiliz basınında yer alan haberlerde , bin Selman’ın  Johnson  ile dışişleri bakanlığı döneminde tanıştığı ve ondan telefon numarasını aldığı kaydedildi.

Mail on Sunday ve Daily Mirror ın da aralarında yer aldığı gazetelerin haberine göre , bin  Selman  , takip eden süreçte  Johnson  ı bol emoji içeren whatsapp mesajlarıyla taciz etmeye başladı. Ancak  Johnson  ve ekibi , emojilerin zararlı kod içerebileceği düşüncesiyle Suudi Prensin mesajlarına karşı tedbir almayı seçti.

Bin Selman’ın mesajlaşma davranışının iki ülke arasındaki ilişkiler için bir "sınamaya" dönüştüğü öne sürüldü.

The Guardian’da yayımlanan olayla ilgili bir makalede de "Suudi Arabistan Veliaht Prensinin odada bir yetişkine ihtiyacı var." yorumuna yer verildi.

- Amazon un patronunu da hackletmişti

The Guardian gazetesi , geçen hafta yayımladığı bir haberde , bin Selman’ın WhatsApp hesabından gönderilen bir video mesajıyla , alışveriş sitesi Amazon un da sahibi olan Washington Post gazetesi patronu Bezos un cep telefonunun hacklendiği  iddia  edilmişti.

Haberde , hack olayından 5 ay sonra Kaşıkçı cinayetinin işlendiğine , 9 ay sonra da ABD’de yayımlanan bulvar gazetesi National Enquirer da Bezos’un özel hayatına ilişkin haberlerin yayımlanmaya başladığına dikkati çekilmişti.

Haberde bulvar gazetesinin sahibi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =