Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ,  Depremden   zarar   gören  Elazığ ve Malatya'daki işletmeler için Acil Destek Kredisi Programı başlattı. Depremd

haber7
0

KOSGEB , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ın talimatıyla , deprem bölgesine yönelik olarak Acil Destek Kredisi Programı başlattı.

Afrika ziyareti kapsamında Cezayir den Gambiya ya geçerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı  Erdoğan  ,  Depremden   zarar  gören Elazığ ve Malatya daki işletmeler için devreye alınan programı , "Depremden  zarar  gören  KOBİ  lerimiz anlaşmalı bankalardan işletme başına  100  bin TL ye kadar 1 yıl ödemesiz 24 ay vadeli faizsiz kredi kullanabilecekler" diye açıkladı.

Erdoğan ,  KOBİ  ve işletmelerin KOSGEB e bu yıl ödemesi gereken borçlarını 2020 yılının sonuna ertelediklerini belirterek , "Bankalara KOSGEB borcu olan  KOBİ  lerin bu yılki ödemelerini de 1 Ocak 2021 e erteliyoruz" dedi.

FAİZİNİ KOSGEB KARŞILAYACAK

KOSGEB Acil Destek Kredisi Programına göre ,  Depremden  etkilenen ve bu durumunu valilik , kaymakamlık gibi ilgili resmi makamlardan belgeleyen  KOBİ  ve işletmeler acil destek kredisinden faydalanabilecek. İşletme başına sağlanacak kredinin üst limiti ,  100  bin TL olacak. Krediye ait faizin tamamı KOSGEB tarafından karşılanacak.

KREDİ GARANTİ FONU DEVREYE GİRECEK

Kredi vadesinin ilk 12 ayı ödemesiz , kalanı 3 er aylık eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 ay olarak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =