Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş tarafından düzenlenen basın toplantısında  Yerli   otomobilin  fiyatına ilişkin  önemli  bir açıklama geldi.

haber7
0

Üretilecek otomobillerle ilgili  fiyat  bilgisi paylaşmayan Gürcan Karakaş , bunun nedenini de şöyle açıkladı: “Fiyatları paylaşmak çok doğru olmaz çünkü rakiplerimize bu konuda bir bilgi vermek istemeyiz. Ancak piyasadaki C-SUV segmentinde yer alan ve içten yanmalı motorlarla çalışan klasik otomobillerle rekabet edebilir düzeyde olacak.” C-SUV segmentinde şu anda satışta olan dizel ya da benzinle çalışan otomobillerin  fiyat  aralığı 250 bin ile 300 bin TL aralığında değişiyor.  Yerli   otomobilin  piyasaya çıkacağı yılda söz konusu araçların fiyatlarıyla benzerlik gösterebileceği ifade edilebilir. Toplamda 5 model olacağını söyleyen Gürcan Karakaş , “Bunlar C-SUV , C-Sedan , C-Hatcbak , B-Suv ve C-MPV. Ancak hafif ticari araç üretimi konusunu da düşünüyoruz. C-MPV modelini , doğuştan elektrikli hafif ticari araç üretimine çevirebiliriz” dedi.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =