Manisa’nın  Soma  ilçesinden binlerce  ton   kömür   Elazığ  ve Malatya’daki depremzedeleri ısıtmak için yola çıktı.

haber7
0

Türkiye Kömür İşletmeleri(TKİ) tarafından ilçedeki maden ocaklarından 20 bin  ton  kömür Elazığ’daki depremzedelere gönderilmek üzere yola çıktı. İmbat Madencilik tarafından da Elazığ’daki depremzedeler için 108  ton  kömür gönderildi. Kömürlerin nakliyesini de  Soma  Nakliyeciler ve Taşıyıcılar Kooperatifi ücretsiz olarak sağladı. Kömür yüklü tırlar dualarla uğurlandı.

Türkiye’nin doğusunda yaşanan ancak tüm ülkeyi yasa boğan 6 ,8 büyüklüğündeki  Elazığ  merkezli kişinin yaşamını yitirdiği Sivrice depreminin ardından Türkiye depremzedeler için adeta tek yürek oldu. Manisa’nın  Soma  ilçesinde özel sektöre ait bir maden firması depremzedeler için 108  ton  kömür gönderdi. Kömürlerin nakliyecisi de  Soma  Nakliyeciler ve Taşıyıcılar Kooperatifi sağladı.

Kamyonlara yüklenen kömürler için  Soma  Nakliyeciler Kooperatifi önünde uğurlama töreni düzenlendi. Törene Kaymakam Ahmet Altıntaş , AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan , Türkiye Kömür İşletmeleri Ege Linyitleri İşletmesi Müdürü İsmail Ceran ,  Soma  Nakliyeciler Kooperatifi Başkanı Mehmet Yağcı , Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Aksoy , Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Merkez Yöneticilerinden Zekeriya Aydın , Türkiye Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Şube Başkanı Recep Satır , Nakliyeciler Kooperatifi yönetim kurulu ve üyeleri katıldı. Isınma amaçlı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =