AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet  Özhaseki  , Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremin ardından AK Parti'li  771  belediyenin yardım seferberliğine katıldığını açıkl

haber7
0

AK Parti li Mehmet Özhaseki , Elazığ da meydana gelen 6.8 lik depremin ardından AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı koordinesinde yürütülen yardım seferberliğine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Özhaseki , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın talimatları doğrultusunda , AK Parti li  771  belediyenin seferberliğe davet edildiğini kaydetti. AFAD ile irtibata geçilerek bir ihtiyaç listesi talep edildiğini belirten Özhaseki , "Bu ihtiyaçların karşılanması amacıyla belediyelerimizle iletişime geçerek yardım seferberliği başlattık. Başta arama kurtarma , itfaiye ile sağlık ekip ve ekipmanları olmak üzere; bot , mont , giysi , battaniye , ısıtıcı gibi kışlık malzemeler; çocuk bezleri , süt ve mamalar , özel  ihtiyaçlar ve mobil aşevlerinin yanı sıra su başta olmak üzere her türlü gıda malzemesi belediyelerimizce bölgeye nakledildi. Afet bölgesine nakledilen ihtiyaçlar belediyelerimizin imkanlarının yanı sıra kadirşinas aziz milletimizin gönlünden kopan yardımlarla temin edilmiştir" ifadelerini kullandı.

AK BELEDİYELER HER ZAMAN MİLLETİN EMRİNDE

Arama- kurtarma işlemleri sona ermesine rağmen; belediyelere ait arama kurtarma ekiplerinin her ihtimale karşı teyakkuzda olduğunu kaydeden Özhaseki , açıklamanın devamında şunlara yer verdi:

"Bundan sonrası için olası ihtiyaç taleplerine karşı gerekli tedbirimizi de aldık. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =