Katar   Emiri  Şeyh Temim bin Hamed Al Sani , Almanya Başbakanı  Angela   Merkel  ile telefonda Libya'daki son gelişmeleri görüştü.

haber7
0

Katar resmi haber ajansı QNA nın haberine göre , Şeyh Temim ,  Merkel  ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde , Berlin Konferansı sonrası  Libya  daki durumu değerlendirdi.

Şeyh Temim ülkesinin Berlin Konferansı nda alınan kararlara olan desteğini açıklarken , "Libya halkının can güvenliği için ülkede ateşkes , sükunet ve diyaloğa ihtiyaç olduğunu" vurguladı. 

Görüşmede ayrıca bölgesel ve uluslararası gelişmelerin yanı sıra , iki ülke ilişkileri ve bu ilişkileri geliştirmenin yolları da ele alındı. 

Libya daki taraflar ve uluslararası toplumun katılımıyla 19 Ocak Pazar günü Almanya nın başkenti Berlin de gerçekleştirilen  Libya  konulu konferansta ateşkes ve diyalog çağrısı yapılmıştı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =