Kırşehir'de , 5  yılda  "Sürü Yöneticisi Elemanı Benim Projesi" kapsamında düzenlenen kursları tamamlayan  481  kişi sertifika aldı.

haber7
0

Kırşehir Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu iş birliğinde açılan son kursa başvuran 97 kişiden 75 i sertifika almaya hak kazandı.

Başarılı kursiyerlerin sertifikaları ,  Kırşehir  Tarım ve Orman Müdürlüğünde düzenlenen törenle hak sahiplerine verildi. Düzenlenen kurslarla ilgili gazetecilere bilgi veren  Kırşehir  Tarım ve Orman Müdürü Kenan Şahin , şehrin tarım ve hayvancılıkta Türkiye nin önde gelen illeri arasında bulunduğunu söyledi. Tarım ve Orman Bakanlığının , Türkiye genelinde düzenlediği kursların amacının , hayvan yetiştiriciliğinde eğitimli ve bilinçli çobanların yetiştirilmesi olduğunu belirten Şahin , bu konuda ciddi mesafeler alındığını dile getirdi. Kırşehir merkez ve bazı ilçelerinde düzenlenen kurslar sayesinde , çobanların teorik ve pratik bilgilerle kendilerini yetiştirerek mesleklerini icra ettiklerini vurgulayan Şahin , şöyle devam etti: "İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce 5  yılda  yapılan kurslarla toplam  481  kişiye belge verilmiştir. Bu belgeyi alan belli sayıda anaç koyuna sahip küçükbaş hayvan sahipleri ya da bu belgeye sahip çoban çalıştıran hayvan sahipleri , yıl içerisinde en az 5 ay süre ile çoban olarak SGK primlerini yatırdıkları takdirde 5 bin hibe hayvancılık desteği alabilmektedir. Kursa katılan yetiştiricilere iş sağlığı ve güvenliği , sürü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =