Hak-İş üyesi Yener Gürel , Antalya Büyükşehir Belediyesi önündeki grevini  tek   başına  sürdürüyor. Gürel , "8 bin 400 işçinin hakkını aramak için bin gün de geçse  grev  ya

haber7
0

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı  CHP  li Muhittin Böcek , yönetime geldikten birkaç ay sonra belediye işçileriyle toplu iş sözleşmesi imzaladı. İşçilerin taleplerini dinlemeden sözleşme yapıldığını gerekçe gösteren Hak-İş Üyesi Yıldırım Korkmaz ve Yener Gürel  grev  kararı aldı. Belediye önünde 186 gündür devam eden eylemin 165 inci gününde Yıldırım Korkmaz emekliliğe ayrıldı. Korkmaz ın ardından Yener Gürel eylemi  tek   başına  devam ettirme kararı aldı.

CHP li Böcek in işçi haklarını gasp ettiğini söyleyen Gürel , şöyle konuştu:

BİN GÜN GEÇSE DE GREVDEYİM

"Sendika olarak onlarca kez görüşme talebinde bulunmamıza rağmen hiçbir talebimiz karşılık bulmadı. Belediye başkanı her gün bina önündeki 7 metrelik Bu iş yerinde  grev  var yazısını görüyor. Ancak bir kere bizi dinlemedi. Şu anda işçilerin işten çıkarılması başkanın iki dudağı arasında. Bizim istediğimiz sadece ücretimizin iyileştirilmesi ve işçilerin talepleri dinlenip yeniden masaya oturulmasıdır. Haksızlığa karşı ilk günkü inancımla grevi sürdüreceğim. 8 bin 400 işçinin hakkını aramak için bin gün de geçse  tek  başıma  grev  yapacağım."

"NAMUS SÖZÜNÜ TUTMADILAR"

Hak-İş Sendikası olarak işçilerin haklarını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =