Diyanet   İşleri   Başkanı   Ali   Erbaş  , Elazığ’da meydana gelen depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu. "Her canlı ölümü tadacak ve sonunda dönüp huzurumuza geleceksiniz” ayet

haber7
0

Elazığ’da meydana gelen deprem sonrası bölgeye giden Diyanet  İşleri   Başkanı   Ali   Erbaş  , Mevlana Camii Taziye Evi’nde , depremde yakınını kaybeden vatandaşları ziyaret etti. Dün cenaze namazını kıldırdığı eşi Fatma Yıldız ve 1 ,5 yaşındaki oğlu Doruk Abbas Yıldız için baba Murat Yıldız’a ve yakınlarına taziyede bulunan  Diyanet   İşleri   Başkanı   Erbaş  , depremde vefat edenlerin hükmen şehit olduklarını ifade etti.

"Her canlı ölümü tadacak ve sonunda dönüp huzurumuza geleceksiniz" ayetini hatırlatan  Erbaş  , "Ölüme  her  an  hazır   olmamız  lazım. Bunun da en büyük dersi , ibreti depremde var. Biraz önce birlikte oturup yemek yediğimiz , çay içtiğimiz , sohbet ettiğimiz insanlarla depremle birlikte hep birlikte birkaç saniye içerisinde toprağın altında olabiliyoruz. Bu hepimizin başına gelebilir" dedi.

Zilzal Suresi’nde kıyametin "zelzele" kelimesi ile anlatıldığını ve depremin , kıyametin bir alıştırması olduğunu kaydeden  Erbaş  , şunları söyledi:

"Depremden , diğer afetlerden alacağımız dersler var. Rabbim ders almayı hepimize nasip eylesin , vefat eden kardeşlerimize rahmet eylesin. Onlar şehittir. Hükmi şehit diye bir ifade vardır. Depremde , yangında , selde , bu tür afetlerde hayatını kaybeden , denizde boğulan , bütün bunlar hükmi şehittir , hükmen şehittir. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =