İletişim Başkanı  Fahrettin   Altun  , Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Afrika'da gerçekleştirdiği kritik görüşmelerle ilgili Twitter hesabından bilgilendirmelerde bulundu.

haber7
0

İletişim Başkanı  Fahrettin   Altun  , Cumhurbaşkanı  Erdoğan  ın Afrika da gerçekleştirdiği  stratejik  görüşmelerle ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Altun un yapmış olduğu açıklamalar şu şekilde:

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip  Erdoğan  Afrikada  stratejik  ortaklık alanını genişletiyor ve bölgesel sorunları derinlemesine masaya yatırıyor. Türkiye , lider diplomasisiyle uluslararası sistemde yaşanan krizleri çözüme kavuşturmaya devam ediyor.

Türkiye , kaynak bakımından zengin ancak ekonomik bakımdan zayıf olan Afrika Kıtasında , kazan-kazan stratejisi ile kıtaya katma değer kazandırıyor. İkili ilişkiler temelinde bölgedeki varlığını pekiştiriyor.

Türkiye , Afrika’nın geleceğini şekillendirecek olan başta sağlık , eğitim , ekonomi , tarım ve ulaşım gibi pek çok alanda tüm kurum ve kuruluşlarıyla  belirleyici bir rol üstleniyor. Lider diplomasisiyle kalıcı ortaklıklar kuruyor.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayip  Erdoğan  , Libya ve Doğu Akdeniz konusunda Cezayir başta olmak üzere tüm kıta ülkeleri ile ortak stratejiler oluşturuyor , ilgili tüm ülkelerle katılımcı bir politika izliyor. Bölgesel barış ve istikrarın tesis edilmesi için katkı veriyor..

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =