Niğde  Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in yaptığı çağrının ardından vatandaşların getirdiği  yardım  malzemeleri , 8  tır  ile depremzedelere gönderildi.

haber7
0

Belediye Başkanı Özdemir , yaptığı açıklamada , tüm vatandaşların depremzedeler için seferber olduğunu söyledi. Depremin hemen ardından  yardım  kampanyası başlattıklarını anlatan Özdemir , şunları söyledi:

“Niğde halkı çok büyük bir hassasiyet ve duyarlılık gösterdi. 24 saat içinde 8  tır   yardım  toplandı. Küçük çocuklar dahi kumbaralarındaki paralarla marketten malzeme alıp getirdiler. Vatandaşlarımız orada neye ihtiyaç olduğuna inanıyorlarsa onları getirip bize teslim ettiler. Kışlık giysi ve gıda ihtiyaçlarını karşılayacak malzemeler var. İnşallah bir daha böyle bir  deprem  yaşamayız. Ama bu da hayatın bir gerçeği ve biz de belediyeler olarak gereken tedbirleri almak zorundayız. Biz de Niğde’de üstümüze düşeni fazlasıyla yapacağız. Acıları çok fazla yaşamamak adına belediyeler adına gerçekleştireceğiz. Depremden hemen sonra 82 milyon Türk milleti duyarlılığını gösterdi. Ben bir kez daha Türk milletinin bir ferdi olmaktan gurur duydum , yüreklerimiz tek yürek olarak attı. Birlik ve beraberlik içerisinden bu sıkıntıyı bu felaketi atlatıyoruz”

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =