Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremden en çok etkilenen noktalardan biri de  Çevrimtaş   köyü  oldu. Deprem sonrası bir tek binanın bile ayakta kalamadığı  Çevrimtaş  Köyü

haber7
0

Merkez üssü Elazığ ın Sivrice ilçesi olan 6.8 büyüklüğündeki deprem tüm Türkiye yi sarstı. Elazığ ve Malatya da çok sayıda binada hasara neden olan depremde şu ana kadar 38 vatandaşımız hayatını kaybetti. Deprem sonrası AFAD , UMKE , belediyeler ve ünlü isimler başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluş bölgeye yardım gönderirken , enkaz altında kalan vatandaşları kurtarma ve hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

 

 

HAYALET ŞEHRE DÖNDÜ

 

 

Çalışmaların sürdüğü ve gün ağardıktan sonra  depremin  şiddetini tüm çıplaklığıyla ortaya çıkan bölgelerden biri de merkeze 70 kilometre uzaklıktaki Çevrimtaş Köyü oldu. Köyde ayakta kalan bina yok. Hayatını kaybeden vatandaşlar ve telef olan onlarca hayvan söz konusu.

Bir köy sakini ise yaptığı açıklamada , "Burası köyümüzün giriş yeri. Deprem sırasında annem babam buradaydı. 3. saat annem ve babam göçük altında kaldılar. Bizim ve amcamın evi yıkıldı. Annem kendi imkanları ile babam da vatandaşların yardımıyla göçük altından kurtarıldı" dedi.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =