Elazığ'da depremin ardından yıkılan bir binanın balkonundaki  Türk  bayrağı , ekiplerce bulunduğu yerden alındı.

haber7
0

Sivrice ilçesi merkezli 6 ,8 büyüklüğündeki deprem sonrası Sürsürü Mahallesi nde AFAD , UMKE başta olmak üzere ekipler tarafından yürütülen arama kurtarma çalışması sürüyor.

Çalışmalar sırasında deprem nedeniyle yıkılan bir binanın balkonunda Türk  bayrağını  gören iki itfaiye eri , hassasiyet göstererek harekete geçti.

İtfaiye erleri , balkona çıkarak Türk  bayrağını  asılı bulunduğu yerden aldı.

"Bayrağımızı , zarar görmesin diye balkondan aldık"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekibinde yer alan Yasin Yılmaz , depremin meydana geldiği ilk geceden bu yana çalıştıklarını söyledi.

Kendileri için en önemli şeyin enkazda kalanların sağ çıkarılması olduğunu belirten Yılmaz , bunun için saniyelerle yarıştıklarını ifade etti.

"Çalışırken , gözümüze balkondaki Türk bayrağı çarptı. Sayın Bakanımız Süleyman Soylu da görmüştü." diyen Yılmaz , şunları kaydetti:

"Bayrağımızı , zarar görmesin diye balkondan aldık. Bizim için çok değerli ve onur verici bir bayrağımız var. Ezilmesin , büzülmesin , toprağın  altında  kalmasın diye onu oradan almak istedik. Kahramanmaraş itfaiye ekibinden arkadaşımızla yukarı çıktık , bayrağımızı aşağıya indirdik. Katlayıp göğsümüze koyduk. Çünkü biz bunun için ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =