Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) Başkanı Mehmet  Helvacıoğlu  , kırtasiye sektöründe kanserojen ürün oranının yüzde 2 ,5 civarında olduğunu belirterek , "Bunlar da spesifik ürünler. Hedefimiz 2 se

haber7
0

Helvacıoğlu , kırtasiye sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. TÜKİD Başkanı  Helvacıoğlu  , kırtasiye ürünü alırken dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili tavsiyelerde bulunarak , ürünlerin markalı ve üzerindeki açıklamaların tam olması gerektiğine işaret etti.

Bazı ürünlerin CE , bazılarının TSE , bazılarının patent , bazılarının ise tescil belgesi istediğini aktaran  Helvacıoğlu  , "Eğer tüketici çarşıda , pazarda , işportadan bir şey alıyorsa merdiven altına hizmet ediyordur. Kırtasiyecilerden KDV sini ödeyerek , ambalajına bakarak aldığı üründe herhangi bir sorun yaşayacak olsa bile zaten geri de götürebilir. Ambalaj bir ürünün kimlik kartıdır. Barkodu , üretim yeri , CE ibaresi , yaş grubu belli olmayan ürünler alınmamalı." tavsiyesinde bulundu.

Helvacıoğlu , Ticaret Bakanlığının güvensiz ürüne sıfır tolerans prensibini en iyi şekilde uygulayan dernek olduklarını dile getirerek , "Şu anda kanserojen olan yüzde 2 ,5 civarında ürün kaldı. Bunlar da spesifik ürünler. Hedefimiz 2 sene içerisinde bunu sıfırlayarak , sıfır toleranslı ilk sektör olmak. Avrupa Birliğinin oyuncak yönetmeliğini takip ederek üzerinde CE ibaresi olan ürünler üretiyoruz. Böylece tüm testlerin yapıldığından emin oluyoruz." şeklinde konuştu.

"KIRTASİYE YETERLİLİK ORANI YÜZDE ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =