ABD'li  Dünyaca   ünlü  şarkıcı Della Miles , Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla Türkiye'nin acısını paylaştı. Bu p

haber7
0

Dünyaca ünlü şarkıcılar Michael Jackson ve Whitney Houston ile birlikte uzun yıllar aynı sahneyi paylaşan soul rock müzik sanatçısı Della Miles , Şubat ayı sonuna kadar ülkesi ABD ve Avrupa da konser turnesinde olduğunu belirtip , "Mart ayından itibaren çok çok özlediğim Türkiye ye döneceğim. O tarihten itibaren depremzedeler yararına düzenlenecek bir etkinlikte seve seve sahne almaya hazırım. Türk halkı beni bağrına bastı , kız kardeşleri , ablaları ve evlatları olarak gördüler.  Ben  de yaşanan depremden sonra onlar için elimden geleni yapmayı kendime bir borç bildim. Onun için yaraları sarmak adına sanatımla ve yüreğimle Türk halkının yanında olacağım" diye konuştu.

BARIŞ PINARINA DA DESTEK

Miles , Barış Pınarı Harekatı sırasında kendi isteği ile Şanlıurfa nın Akçakale ilçesi sınırında sıfır noktasına gidip , çelik yeleğini giyerek hem vatandaşlar , hem de güvenlik güçlerine destek vermişti. Toplumsal duyarlılığıyla dikkat çeken Miles , Eskişehir İl Göç İdaresi nin düzenlediği etkinliklerde de gönüllü olarak göçmen gençlerle şarkı söylerken , Konya daki Şeb-i Arus törenlerinde de Yusuf İslam a ait Bismillah ve Mustafa  adlı İngilizce ilahileri seslendirmişti.

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =