Erzurum'da , evli ve 5 çocuk babası Metin Yanar (45) , Elazığ'daki depremzedelere gönderilmek üzere toplanan yardımlara iki koyunu ile destek verdi.

haber7
0

Elazığ ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşlara yardımda bulunmak için Erzurum halkı seferber oldu. Havuzbaşı Kent Meydanı nda Erzurum Büyükşehir Belediyesi Macera Off-Road ve Doğa Sporları Kulübü nce battaniye toplama kampanyası başlatıldı. Hayvancılıkla uğraşan Metin Yanar da 2 küçükbaş hayvanını  deprem  bölgesine göndermek için kulüp üyelerine teslim etti. Küçükbaş hayvanlarını teslim eden Metin Yanar , "Adak kurbanı satıyorum. Elazığ daki depremi duyunca çok üzüldük. Allah , ulusumuzu , milletimizi , vatanımızı afetlerden korusun. Ben de 2 tane koyun getirdim , arkadaşlarıma teslim ettim. Biz dadaşlar olarak ,  Gakkoş  kardeşlerimizin devamlı yanındayız. Onların üzüntüleri bizim üzüntümüzdür" dedi.

Erzurumlu vatandaşların çok duyarlı olduğunu söyleyen Kulüp Başkanı Lokman Toptaş ise , "Çok sayıda yardım geldi. En ilginci ise Metin ağabeyimiz 2 koyununu Elazığ daki vatandaşlarımız için paylaştı. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah  tan  rahmet diliyorum. Elazığ ve Malatya daki kardeşlerimizin her zaman yanlarında olacağız. İki aracımız yola çıktı. Pazartesi günü 3 aracımız daha  deprem  bölgesine hareket edecek. Bir nebze olsun yaraları sarmaya çalışacağız" diye konuştu.

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =