Çin'de ortaya çıkan ve ülke genelinde giderek yayılan yeni tip  Koronavirüs  (2019-nVoC) Kanada'da da tespit edildi.

haber7
0

Ontario Eyaleti Sağlık Hizmetleri Şefi Dr. David Williams , düzenlediği basın toplantısında , Kanada daki ilk vakanın Toronto da saptandığını duyurdu.

Williams , Çin in Vuhan kentinden 22 Ocak günü Toronto ya dönen 50 li yaşlarındaki erkek hastada söz konusu virüsün tespit edildiği bilgisini paylaşarak , hastanın müşahede altında tutulduğunu ve halk sağlığı açısından riskin çok düşük olduğunu ifade etti.

Toronto Halk Sağlığı Bulaşıcı Hastalıklar Kontrol Merkezi Müdürü Dr. Barbara Yaffe de Toronto Sunnybrook Sağlık Bilimleri Merkezi nde yatan hastanın temasının sadece hanehalkı üyeleriyle sınırlı olduğunu , bu kişilerin de tecrit edileceklerini duyurdu.

KANADA 11 İNCİ ÜLKE OLDU

Çin’in Vuhan kentinde ilk kez 12 Aralık 2019 tarihinde ortaya çıkan ve giderek yayılan yeni tip koronavirüs (2019-nVoC) nedeniyle şu ana kadar 41 kişi hayatını kaybetti. Virüs , aradan geçen kısa zamanda Çin dışında Fransa , Japonya , Güney Kore , Tayvan , Tayland , Amerika Birleşik Devletleri , Vietnam , Avustralya ve Malezya da da tespit edildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =