Çin  tarihinin en korkunç günlerinden birini yaşıyor. Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve 10'dan fazla ülkede rastlanan koronavirüs nedeniyle dünyanın en önemli şehirlerinden biri olan P

haber7
0

Çin de ortaya çıkan yeni tip koronavirüs nedeniyle başkent  Pekin  de karayoluyla kente yapılan toplu taşıma araçlarının  giriş  ve çıkışlarının durdurulacağı açıklandı.

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi nin resmi gazetesi People s Daily nin haberine göre ,  Pekin  de yetkililer pazar gününden itibaren "salgın önleme ve kontrol yükümlülükleri" gerekçesiyle  Pekin  kentine  giriş  ve çıkışlarda "karayoluyla yapılan tüm toplu taşımayı" durduracak.

ÜLKE İÇİ VE DIŞI TURİST TURLARI ASKIYA ALINDI

Çin Merkez Televizyonu da hem ülke içi hem de ülke dışındaki grup turlarının askıya alınacağını açıkladı.

Ülke genelinde 41 kişinin ölümüne neden olan SARS (şiddetli akut solunum yetmezliği sendromu) benzeri yeni koronavirüsün ülkede 1372 kişiye bulaştığı açıklandı. 

Çinli yetkililer virüsten enfeksiyon kapan 39 kişinin taburcu edildiğini de açıkladı.

ÇİN DEVLET BAŞKANI Şİ: VAHİM BİR DURUMLA KARŞI KARŞIYAYIZ

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping de virüsün görülme oranının arttığını belirterek ülkenin "vahim bir durumla" karşı karşıya olduğunu söyledi.

Resmi haber ajansı Şinhua nın aktardına göre Şi , "Bu nedenle Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi nin merkezileşmiş ve birleşmiş ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =