ABD Başkanı Donald Trump'ın , ABD'nin eski Kiev Büyükelçisi Marie Yovanovitch'den "kurtulmak" istediğini belirttiği ifadeleri medyaya yansıdı.

haber7
0

Amerikan ABC News televizyonunda yer alan haberde , Washington daki otelinde düzenlenen bir akşam yemeğinde konuşan  Trump  ın ses kaydı paylaşıldı.

 

 

Haberde , Trump ın daha önceden tanımadığını söylediği kişisel avukatı Rudy Giuliani nin ortağı Lev Parnas ın da aralarında olduğu küçük grupla arasında geçen diyaloğa ait ses kaydının Nisan 2018 de çekildiği belirtildi.

Parnas ve iş arkadaşı Igor Fruman ın , o dönem ABD Kiev Büyükelçisi olarak görev yapan Yovanovitch in Başkan  Trump  ı küçük düşürdüğünü söylediği belirtilen haberdeki kayıtta  Trump  olduğu düşünülen kişinin de "Ondan kurtulun! Onu yarın çıkarın. Umurumda değil. Onu yarın çıkarın. Onu çıkarın. Tamam mı? Bunu yapın." dediği duyuluyor.

 

 

Haberde , Parnas ın işe Yovanovitch ten kurtulmakla başlamaları gerektiğini , onun (eski ABD Başkanı Bill) Clinton yönetiminden kalma olduğunu söyleyerek "O (Yovanovitch) etrafta geziniyor ve bekleyin , O (Trump) soruşturulacak diyor" dediği kaydedildi.

SES KAYITLARI İSTİHBARAT KOMİTESİNDE

Diğer yandan , Parnas ın Avukatı Joseph Bondy , söz konusu ses kaydını ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi ne teslim ettiğini açıkladı.

Yerel medyada ABD nin eski Kiev Büyükelçisi Yovanovitch in ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =