Volkswagen  CEO'su Herbert Diess , elektrikli otomobil üreticisi  Tesla  flaş açıklamalarda bulundu. Davos'ta düzenlenen Dünya Ekonomi Forumu'nda açıklamalarda bulunan Diess , elektrikli otomobillerin  Tesla  sayesi

haber7
0

Volkswagen Group CEO su Herbert Diess , elektrikli otomobil üreticisi  Tesla  nın modellerini takdir ettiklerini açıkladı. Davos ta düzenlenen Dünya Ekonomi Forumu nda açıklamalarda bulunan Diess , elektrikli otomobillerin  Tesla  sayesinde içten yanmalı motora sahip otomobillerin rakibi haline geldiğini bildirdi.

 

Tesla nın piyasa değeri geçtiğimiz gün 100 milyar dolar sınırını aşmış ve kendinden 30 kat daha fazla otomobil satan VW yi geride bırakmıştı.

Tesla nın ilk kez VW den daha değerli hale gelmesine de değinen Diess , "Bu bir yarış.  Tesla  yı geçebileceğimize dair iyimser bir bakış açımız var" dedi. Herbert Diess ,  Tesla  CEO su Elon Musk a bir mesaj da göndererek , "Geliyoruz Tesla" diye konuştu.

 

YOLU  Tesla  AÇTI

Tesla ile rekabetten memnun olduklarını dile getiren Diess , "Mücadele içinde olmamızı olumlu buluyorum.  Tesla  elektrikli araçlara geçişte önemli bir rol oynuyor ve bu yolu bizler için açıyor. Elektrikli araçların çalıştığını ve yüzde yüz elektrikli otomobillerin doğru çözüm olduğunu bizlere gösteriyor. Bunu takdir ediyoruz" dedi.

Elon Musk ın CEO luk görevini yürüttüğünü  Tesla  , Almanya nın başkenti Berlin yakınlarına fabrika açacağını duyurmuştu. Tesiste üretilen ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =