Suriye'de Beşşar  Esed   rejimi  güçleri , Rusya'nın hava  desteğiyle  , İdlib'in güney kırsalına saldırarak 2 köyü daha  ele  geçirdi.

haber7
0

Suriye de Beşşar  Esed  rejimi ordusu ve İran destekli yabancı terörist gruplardan oluşan rejim güçleri , gece saatlerinde İdlib in güneyinde askeri muhalifler ve rejim karşıtı silahlı grupların kontrolündeki bölgelere karadan saldırı başlattı. 

 

Rusya nın hava desteği verdiği saldırılarda , rejim güçleri , Marşimarin ve Deyr Şarki köylerini şiddetli çatışmalar sonrasında  ele  geçirdi.

Böylece rejim güçlerinin  İdlib  in güneyindeki Maaratünnuman ilçe merkezine ulaşmasına 3 kilometre kaldı.

 

Rejim güçleri , Maaratünnuman ilçesinin kuzeydoğusundaki Serakib ilçesindeki Tel Krisyan cephesinden de ilerlemeye çalışıyor.

BÖLGEDE ŞİDDETLİ ÇATIŞMALAR SÜRÜYOR

Serakib hattında ilerlemeyi planlayan rejim ve destekçileri , Maaratünnuman ilçe merkezini kuzey ve güneyden sararak ablukaya almak istiyor.

REJİM HALEP KIRSALINI DA KONTROLÜNE ALMAK İSTİYOR

Rejimi güçleri ,  Rusya  nın hava  desteğiyle  , gece saatlerinde Halep in ,  İdlib  Gerginliği Azaltma bölgesi sınırları içerisindeki bazı yerleşimleri  ele  geçirmek için girişimlerde bulundu.

Halep in güneyindeki Raşidin bölgesinde , kuzeybatısındaki Leramon ve İksar hattına sızmaya çalışan rejim güçleri ile askeri muhalifler ve rejim karşıtı silahlı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =