Ford   Otosan  , endüstri 4.0 destekli ilk Yüksek Hızlı İşleme Merkezini Kocaeli fabrikasında  devreye  aldığını açıkladı.

haber7
0

Ford Otosan , endüstri 4.0 destekli ilk Yüksek Hızlı İşleme Merkezini Kocaeli fabrikasında  devreye  aldı. Şirket açıklamasına göre , akıllı fabrika uygulamaları ile Dünya Ekonomik Forumu nun (WEF) "Global Lighthouse Network" listesine girmeye hak kazanan  Ford   Otosan  , endüstri 4.0 a yönelik gerçekleştirdiği çalışmalarda bir adımı daha tamamladı.

Şirket , Kocaeli fabrikasında nesnelerin interneti (IoT) ve endüstri 4.0 destekli ilk Yüksek Hızlı İşleme Merkezini kullanıma alırken , elektrikli araç üretimine yönelik çalışmaları kapsamında da endüstri 4.0 uyumlu aluminyum ve çelik sac şekillendirme yeteneği olan  yeni  pres hattını kullanıma aldı.

Ford  Otosan  ın , Kocaeli fabrikasında  devreye  aldığı tüm makineleri birbirine bağlayan bir yazılım platformu üzerinde yapay zeka algoritmaları ile veriden değer yaratmayı hedeflediği bildirildi.

Yeni Yüksek Hızlı İşleme Merkezi sayesinde akıllı sensörler ile anlık olarak tüm süreçlerin koordinasyon ve takibinin gerçek zamanlı olarak sağlanacağı kaydedildi. 

Toplam 2.2 milyon euroluk yatırım ile hayata geçirilen Yüksek Hızlı İşleme Merkezi nin , gelişmiş otomasyon alt yapısı sayesinde 7/24 çalışma imkanı sunduğu kaydedildi. Böylece , yıllık iç kaynak işleme kapasitesi yüzde 18 oranında artarak 160 kalıp/yıl temposuna ulaşırken , hidrostatik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =