Irak  güvenlik güçleri , başkent Bağdat'taki Tayaran Meydanı , Ahrar Köprüsü ile Muhammed el-Kasım otobanını araç trafiğine  Yeniden  açtıktan sonra gösterilerin merkezi Tahrir Meydanı'na y&

haber7
0

Irak Savunma Bakanlığına bağlı Güvenlik Medya Ağından yapılan yazılı açıklamada , göstericiler tarafından düzenlenen eylem nedeniyle Bağdat ta araç trafiğine kapatılan Muhammed el-Kasım otobanı , Tayaran Meydanı ve Ahrar Köprüsü nün tamamen açıldığı bildirildi. 

Açıklamada , 1 Ekim den bu yana gerçekleştirilen gösteriler nedeniyle bölgede çöp yığınlarının biriktiği ,  trafiğe  açılan noktalarda temizlik çalışmalarının başlatıldığı belirtildi. 

Irak Başbakanı ve Başkomutanı Adil Abdulmehdi nin Genel Sekreteri Korgeneral Muhammed Hamid el-Bayatlı yerel basına yaptığı açıklamada , gösterilerin başından bu yana kapalı bulunan Dicle Nehri üzerindeki Sinek Köprüsü nün de akşam saatlerine doğru açılacağını söyledi. 

Yerel medyada çıkan haberlere göre de güvenlik güçleri , Bağdat ta protestoların merkezi ve simgesi olan Tahrir Meydanı ndaki göstericileri dağıtmak için göz yaşartıcı gaz bombası kullanarak müdahaleye başladı. 

BASRA DA ÇADIRLAR YAKILDI

AA muhabirinin edindiği bilgilere göre güvenlik güçleri güneyde bulunan Basra daki göstericilere de dün geceden itibaren müdahale etmeye başladı. 

Müdahale sırasında meydandaki protestocular tarafından kurulan bazı çadırların yakıldığı ve göstericilerin de gözaltına alındığı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =