ABD  Savunma Bakanlığı (Pentagon) , İran'ın  ABD  askerlerinin konuşlu olduğu Irak'taki üslere düzenlediği saldırılarda  beyin  hasarı gördüğü tespit edilen  ABD  askerlerinin sayısının 34'e yükseldiğin

haber7
0

Pentagon Sözcüsü Jonathan Hoffman , düzenlediği basın toplantısında , "34 askere  beyin  sarsıntısı ve Travmatik  beyin  Hasarı teşhisi konuldu." dedi.

Daha önce Almanya ya sevk edilen 8 askerin  ABD  ye nakledildiğini belirten Hoffman , "Bu sabah vardılar. Ya Walter Reed  askeri  hastanesinde veya kendi birliklerinin bulunduğu hastanelerde tedavi görecekler. 9 personel Almanya ya sevk edilmişti , tedavileri orada devam ediyor. 1 asker tedavi için Kuveyt e nakledilmişti. Tedavisi tamamlanıp Irak taki görevine döndü. 16 asker ise Irak ta kaldı , gerekli tedavilerden sonra görevlerine geri döndü." ifadelerini kullandı. 

Hoffman ,  ABD  ye nakledilen askerlerin geçirdiği rahatsızlıkların diğerlerine göre daha ağır olup olmadığı sorularını yanıtsız bırakırken Almanya daki askerlerin de  ABD  ye getirilme durumunun önümüzdeki süreçte belli olacağını kaydetti. CENTCOM daha önce bu sayıyı 11 olarak açıklamıştı.

ABD nin 3 Ocak’ta Bağdat Havalimanı nda İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’yi hava saldırısıyla öldürülmesinin ardından , İran da 8 Ocak’ta  ABD  kuvvetlerinin konuşlandırıldığı el-Esed ve Erbil üslerine füze saldırısı düzenlemişti.

PATRİOT KARARI CENTCOM KOMUTANINDA

ABD nin İran saldırılarına karşı Irak a Patriot hava savunma sistemleri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =