Elazığ'da meydana gelen 6.8 şiddetindeki  depremin   ardından   vatandaşlar  ve devlet kurumları birlikte hareket etmeye devam ediyor. Özellikle vatandaşların depremzedeler için bütün imkanlarını seferber etmeleri sosyal med

haber7
0

Depremin  ardından   tek  yürek halinde çarpan Türkiye ,  Elazığ  da bulunan vatandaşlara yardım etmek için birbirleriyle yarışıyor. Birçok vatandaş sosyal medya hesaplarından yardıma ihtiyaç duyan depremzedelerin hizmetine koşuyor.

 

 

Kamyonculuk yapan bir vatandaş yaralıları ücretsiz olarak taşıyacağını açıkladı.

 

 

DEPREM SONRASI BAZI PAYLAŞIMLAR TEPKİ ÇEKTİ

Devletin bütün kurumları ve vatandaşların birlikte hareket ettiği dakikalarda sosyal medyadaki bazı paylaşımlar vatandaşları rahatsız etti. CHP izmir Milletvekili Tuncay Özkan ın ve Sol Haber in yapmış olduğu paylaşımlar sosyal medya platformu Twitter da oldukça fazla tepki çekti.

TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU NA BAĞLI EKİPLER HAZIR KITA

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6 ,8 büyüklüğündeki  depremin   ardından  , Türkiye Taşkömürü Kurumu’na bağlı TTK Tahlisiye ekipleri hazır kıta bekliyor.

2 gruptan oluşan ekip deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katılmak için hazırlıklarını tamamladı.

Tahlisiye ekipleri 1999 Marmara depremi başta olmak üzeri Van’da meydana gelen  depremin   ardından  arama kurtarma çalışmalarında etkin rol ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =