Elazığ'nın Sivrice ilçesinde , 20.55’de 6 ,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.  Depremin   ardından  AFAD'dan  çok   önemli  uyarıalr geldi.

haber7
0

AFAD dan yapılan açıklama şu şekilde; Elazığ ili , Sivrice ilçesinde , 24 Ocak 2020 tarihinde saat 20.55’de 6 ,8 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir.

 

 

Türkiye Afet Müdahale Planı na göre , arama-kurtarma , sağlık , destek çalışmalarının kesintisiz olarak yürütülmesi amacıyla , İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda , 28 çalışma grubu , 7 gün 24 saat çalışma esasına göre faaliyete geçirilmiştir.

Afet bölgesindeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerekmektedir. Telefon görüşmelerinde mümkünse web tabanlı uygulamaların ve SMS lerin tercih edilmesi önem arz önem arz ediyor. Doğalgaz ve su vanaları ile elektrik şalterleri kapatılmalıdır. Yollar acil yardım araçları için boş bırakılmalıdır. Vatandaşlarımız , acil yardıma ihtiyaç duymadıkları sürece , telefonlarını kesinlikle kullanmamalıdır. Yardıma ihtiyaç duyabilecek bebek , çocuk , yaşlı ve engellilere destek olunmalıdır.

 

 

AFAD , gelişmeleri aralıksız takip etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =