Türkiye'nin  Abuja   Büyükelçisi  Melih  Ulueren  , Nijerya'daki Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ait okulların Türkiye Maarif Vakfına (TMV)  devri  konusunda artan bir çaba i&cce

haber7
0

Büyükelçi  Ulueren  ,  Nijerya  nın Yobe eyaleti Valisi Mai Mala Buni ile bir araya geldi.

Görüşme sonrası AA muhabirinin sorularını yanıtlayan  Ulueren  , eğitim , tarım ve ticaret başta olmak üzere farklı alanlarda iş birliğinin artırılmasına yönelik konuların masaya yatırıldığını dile getirdi.

Büyükelçi  Ulueren  , "Nijerya nın tamamında FETÖ  okullarının  TMV ye devri için sürekli ve artan bir çaba içerisindeyiz." dedi.

TMV nin  Nijerya  da faaliyete başladığını vurgulayan  Ulueren  , "TMV temsilcimizin de  Nijerya  da göreve başlaması FETÖ  okullarının   devri  çabalarımıza ivme verdi. Gayretlerimiz Yobe eyaleti ile devam edecek." diye konuştu.

Ulueren , ülkenin kuzeydoğusundaki Yobe eyaletinin Boko Haram terör örgütünün tehdidi altında olduğunu hatırlatarak , "Yobe eyaleti , terör ve çölleşme sorunu başta olmak üzere çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya ama aynı zamanda ekonomik potansiyeli var , örneğin büyük bir susam üreticisi." ifadesini kullandı.

Nijerya nın kuzeydoğusundaki Yobe eyaleti , Borno ve Adamava eyaletleriyle birlikte Boko Haram ın en çok saldırı düzenlediği üç eyalet arasında yer alıyor.

FETÖ YE AİT 17 OKUL , 1 ÜNİVERSİTE VE 1 HASTANE BULUNUYOR

Yobe eyaleti ile birlikte başkent  Abuja  , Lagos , Kano , Ogun , Kaduna eyaletlerinde  Nijerya  Tulip ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =