Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak , çalışma ziyareti için İstanbul'a gelen  Almanya   Başbakanı   Angela   Merkel  , kentten ayrıldı.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve  Merkel  , ortak basın toplantısının ardından Vahdettin Köşkü nde düzenlenen akşam yemeğine katıldı.

Angela  Merkel  ve beraberindeki heyet , yemeğin ardından yoğun güvenlik önlemleri altında Atatürk Havalimanı na geldi.

Başbakan  Merkel  ve heyetinin uçağı 19.50 de Atatürk Havalimanı ndan hareket etti.  Merkel  ve heyetini , ilgili yetkililer uğurladı.

İstanbul a dün gelen  Merkel  , bir dizi temasta bulundu , Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Türk-Alman Üniversitesinin yeni binalarının açılış törenine katıldı.

Merkel in Cumhurbaşkanı Erdoğan la görüşmesinde ise ikili ilişkiler ,  Almanya  nın temmuz ayı itibarıyla başlayacak Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı çerçevesinde , Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri , katılım süreci , Gümrük Birliği nin güncellenmesi ve vize serbestisi konuları ele alındı.

Görüşmelerde ayrıca Libya ve Suriye başta olmak üzere , bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =