Nepal'de bir kişide , Çin'in Vuhan şehrinden yayılan  Yeni   tip  koronavirüs (2019-nCoV) görüldü.

haber7
0

Ulusal basında çıkan habere göre , Nepal Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada ,  Yeni   tip  koronavirüs salgınının Vuhan dan dönen Nepalli bir öğrencide görüldüğü belirtildi. Öğrenciden alınan numunelerin incelenmesi için Hong Kong a gönderildiği ifade edilen açıklamada , laboratuvar sonuçlarının pozitif olduğu bildirildi.

 

 

Açıklamada , Tribhuvan havalimanında 3 kişide daha  Yeni   tip  koronavirüse benzer semptomlar  tespit  edildiği , bu vakaların da Hong Kong da inceleneceği kaydedildi.  Virüsün yayılmasını önlemek için tüm hazırlıkların yapıldığına işaret edilen açıklamada , Çin den gelen tüm yolculardan sağlık bilgisi isteneceği kaydedildi.

ÇİN DEKİ SALGINDA 26 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

 

 

Çin de 12 Aralık ta Hubey eyaletinin Vuhan kentinde ortaya çıkan  Yeni   tip  koronavirüsle bağlantılı dünya genelindeki 902 vakanın 887 si bu ülkede  tespit  edildi. Çin deki ölü sayısı ise 26 ya yükseldi. NCoV in ilk belirtileri yüksek ateş , boğaz ağrısı , öksürük , nefes darlığı , solunumda zorluk ve ishal şeklinde ortaya çıkarken , virüs ileri safhalarda zatürre ve böbrek yetmezliğine neden oluyor , nihayetinde ölüme yol açabiliyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =