Rektör Prof. Dr. Erhan Afyoncu , "Milli  Savunma  Üniversitesi olarak , yolumuz Mete Han'dan Alpaslan'a , Fati̇h Sultan Mehmet'ten Mustafa Kemal Atatürk'e uzanan ve 2 bin 200 yıllık Türk devlet geleneklerine daya

haber7
0

Milli  Savunma  Üniversitesi (MSÜ) Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu , üniversitenin yolunu , "Mete Han dan Alpaslan a , Fati̇h Sultan Mehmet ten Mustafa Kemal Atatürk e uzanan ve 2 bin 200 yıllık Türk devlet gelenekleri̇ne dayanan mi̇lli̇ yol" olarak tanımlayarak , "Dış kaynaklı bazı faali̇yet merkezleri̇ni̇n tuhaf yorumları ve amatör kışkırtma çabaları bi̇zi̇ haklı çabamızdan ve yolumuzdan hi̇çbi̇r şeki̇lde geri̇ döndüremez. Şai̇ri̇n dedi̇ği̇ gi̇bi̇ , gözümüzde vatanımızdan başka bi̇r şey yoktur." dedi.

MSÜ Müşterek Harp Enstitüsü 3. Dönem Müşterek Komuta ve Kurmay Eğitimi ile Kuvvet Harp Enstitüleri 5. Dönem Karargah Subaylığı Eğitimleri  mezuniyet  Töreni , üniversitenin Yenilevent teki yerleşkesinde yapıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşması yapan Prof. Dr. Afyoncu , üniversitenin , Türk Si̇lahlı Kuvvetleri̇ ni̇n yarınlarına yön verecek li̇derleri̇n yeti̇şti̇ği̇ eği̇ti̇m kurumu olduğunu söyledi.

Rektör tayi̇n edi̇lmesinden 27 gün sonra 31 Eki̇m 2016 da 126 mi̇safi̇r askeri̇ personelle eği̇ti̇m öğreti̇m faali̇yetleri̇ni̇ başlattıklarını anlatan Afyoncu , ardından ara sınıftan alınan öğrenci̇lerle Şubat ve Mart 2017 de Harp Okullarının eği̇ti̇me kapılarını açtığını hatırlattı.

Afyoncu , Strateji̇ ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =