Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından 31 Ocak 2020’de yapılacağı duyurulan  Antalya   Havalimanı   ihalesi  ertelendi. DHMİ Genel Müdürlüğü ,  Antalya  Havalimanı’nın ka

haber7
0

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından 31 Ocak 2020’de yapılacağı duyurulan  Antalya   Havalimanı   ihalesi  ertelendiği belirtildi.

Edinilen bilgiye göre , ihale kriterlerini karşılayamayan şirketlerin baskısıyla erteleme kararı alındı. Fakat , erteleme kararı sonrası ihale şartlarında değişim olup olmayacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

DHMİ Genel Müdürlüğü ,  Antalya  Havalimanı’nın kapasitesinin artırılmasına yönelik ilave yatırımlarla iç ve dış hatlar , genel havacılık , CIP terminalleri ve mütemmimlerinin işletme haklarının kiralanması için ihaleye çıkacağını açıklamıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda ihaleyi kazanan firmanın ek yatırımları yapacak , 2025’ten sonrada havalimanının işletmesini devralarak , 25 yıl boyunca işleteceği bilgisi yer almıştı.

Yurtiçinden ihaleye katılacak şirketlerin son 5 yılda , 3 yıl boyunca 15 milyon yolcu kapasiteli bir terminali işletme şartı vardı. Ayrıca yaklaşık bir milyar euro yatırım sonrasında kiralama bedeli üzerinde yarış olacağı ve kiralama bedelinin de yüzde 25’inin peşin tahsil edileceği ve  Havalimanı  kapasitesinin artırılması için terminal , apron , taksi yolları , otoparklar , bina yapımı , yer hizmetleri alanlarında ilave çalışmalar yapılacağına dikkat çekilmişti.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =