Dünya  Altın  Konseyi (WGC) Araştırma Müdürü Ray Jia , Çinde yarın başlayacak olan  Çin   Yeni  Yılının  Altın  piyasasını hareketlendireceğini söyledi.

haber7
0

Jia , tüketici alım gücünün ülke genelinde genellikle Çin  Yeni  Yılı’nda yılın en yüksek düzeyine ulaştığı ve buna paralel olarak da altın tüketiminin arttığına işaret etti. Ülke genelinde geleneksel olarak şans getireceği inancıyla Çin  Yeni  Yılında hediye tercihlerinde altının ağırlıklı olarak yer aldığını söyleyen Jia , Dünya Altın Konseyinin 2019 küresel tüketici araştırmasında Çin genelinde altına duygusal bir bağ olduğuna dikkat çekiyor. Araştırmaya göre Çin de tüketicilerin yüzde 70 i altının iyi şans getireceğine inanırken , küresel tüketicilerde ise bu oran yüzde 57 olarak hesaplandı.

Jia , şu değerlendirmeyi yaptı:

Böyle bir gelenek ışığında , Aralık ayı geçmişten bugüne  Altın  satıcıları için olumlu geçiyor. Ulusal İstatistik Bürosuna göre , külçe  Altın  ve mücevher de dahil olmak üzere aylık perakende  Altın  satışı son 20 yıldır en yüksek düzeyini Aralık aylarında görüyor.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =