Polonya`nın milli  hava   yolu  şirketi LOT`un , iflas eden Thomas Cook`a ait  Alman   tatil   hava   yolu  markası Condor`u  satın  aldığı bildirildi.

haber7
0

LOT’tan yapılan açıklamada , Polonya LOT’un sahibi Polish Aviation Group un (PGL) ,  Condor  u  satın  aldığı belirtildi. Satın almanın finansal içeriğine ilişkin bilgi verilmezken , gerekli izinlerin alınmasından sonra bu yılın nisan ayına kadar sürecin tamamlanması bekleniyor. PGL Yönetim Kurulu Başkanı Rafal Milczarski , konuya ilişkin değerlendirmesinde ,  Condor  un  satın  alınmasının PGL’nin stratejisine uygun olduğunu belirterek ,  “Condor’un Almanya’daki ikonik markasını geliştirmek ve Avrupa’daki diğer pazarlara ulaştırmak istiyoruz.” ifadesini kullandı. Thomas Cook un aksine ,  Condor  un  Alman  Kalkınma Bankası Kfw ve federal  hükümetten 380 milyon euro köprü kredisi alarak iflasdan kurtulmuştu. LOT un açıklamasında bu kredinin tamamen geri ödeneceği de belirtildi. 1956 yılında kurulan  Condor  , her yıl Avrupa , Asya , Afrika ve Amerika’da 90  tatil  noktasına yıllık 9 milyondan fazla yolcu taşıyor. 2018-2019 mali döneminde şirketin satışları 1 ,7 milyar euroya ulaşırken karı da 57 milyon euro olarak kayıtlara geçti.

 

 

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =