Çevre Şehircilik Bakanı Murat  Kurum  , Manisa'da 5.4 büyüklüğündeki depremin meydana geldiği Akhisar ilçesini ziyarete edip , hasar gören binalarda inceleme yaptı , yetkililerden bilgi aldı , depremzedeler ile

haber7
0

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat  Kurum  u Akhisar Havaalanı nda Manisa Valisi Ahmet Deniz , AK Parti Manisa Milletvekilleri Uğur Aydemir ve Mehmet Ali Özkan , MHP li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün karşıladı.

Bakan  Kurum  , ilk olarak Akhisar ın kırsal Karabörklü Mahallesi ne geçti. Burada hasar gören binaları inceleyen  Bakan   Kurum  , yetkililerden bilgi aldı.

Depremzedelerle de görüşüp , geçmiş olsun dileğinde bulunan  Bakan   Kurum  , "Yaralarını en kısa sürede saracağız , hiç merak etmeyin. Canınıza bir şey olmadı ya önemli olan o.  Gerekeni  yapacağız. Bu süre zarfında sizleri de bir yerlerde misafir edeceğiz" dedi.

Bakan  Kurum  , Vali Ahmet Deniz e de "Ağır hasarlı binaları kullanmayalım. Kimseyi de bu binalara sokmayalım uyarasında bulundu. Burada çocuklara oyuncak dağıtan  Bakan   Kurum  , depremde en fazla hasar gören yapı olan Karabörklü Camii nde incelemede bulunup , mahalleye en kısa sürede yeni bir cami yapılacağını kaydetti.

Bakan  Kurum  , buradaki ziyaretin ardından depremden etkilenen bir diğer kırsal mahalle olan Selçikli ye geçip , burada da incelemelerde bulundu.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =