Washington Post muhabirlerinin kaleme aldığı 'A Very Stable Genius' (Çok İstikrarlı Bir Dahi) adlı kitap , ABD Başkanı Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hayranlık duyduğunu ortaya çıkardı. Kitaba göre T

haber7
0

Carol Leoning ve Philip Rucker ın 21 Ocak ta piyasaya sürülen kitabında ,  Trump  ın  Erdoğan  hakkındaki düşüncelerine ilişkin önemli tespitlere yer verildi.

Kitapta , "Trump , uzun süredir  Erdoğan  a hayranlık duyuyor.  Trump  ı özellikle  Erdoğan  ın sert siyasi mizacı ve rakiplerini kolayca alt etmesi etkiliyor" dendi.

 Trump  , ERDOĞAN IN SESİNDEN HOŞLANIYOR

Kitap için açıklamalarda bulunan  Trump  ın adı gizli tutulan yardımcılarından biri , "Toplumun kendisine ve diğer siyasilere nasıl yaklaştığına son derece dikkat eden  Trump  ,  Erdoğan  ın derin ve emredici tavrından hoşlanıyor. Onun tavrında güçlü ve ürpertici bir şey var" dedi.

 Trump  , SURİYE DEN ÇEKİLME KARARINI ERDOĞAN LA KONUŞTUKTAN SONRA ALDI

Leoning ve Rucker , daha önce basına yansıdığı gibi ,  Trump  ın ABD askerlerini Suriye den çekme kararını 14 Aralık 2018 de  Erdoğan  la yaptığı telefon görüşmesinden sonra aldığını belirtti.

Bu kararın ABD yönetimindeki üst düzey isimler için beklenmedik gelişme olduğunu kaydeden Leoning ve Rucker , "Suriye den çekilmeye kararlılıkla karşı çıkan dönemin Savunma Bakanı James Mattis ,  Trump  ın bu adımını destekler biçimde bir basın açıklaması yapmayı reddetti" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =