Sahte bir evrak üzerinden yapılan iftiraya  Bediüzzaman   Hazretlerinin  talebelerinden  Mehmet   Fırıncı  ağabey tepki gösterdi.

haber7
0

Geçtiğimiz günlerde Yeni Şafak Gazetesi , “FETÖ , CHP nin eseri” başlığıyla bir yayın yaptı. Gazetenin bu neşriyattan birinci derecede maksadı FETÖ ile CHP’yi işbirliği halinde göstermekti. Bunu da “arşiv” belgesi dediği iki varakı neşrederek tahkime çalışmıştı. Neşrettiği evrakların biri 1958 , diğeri de tam on yıl sonrası tarihliydi. Birinci evrak Gülen’e yapılan bir CHP toplantı davetiyesi , diğeri karanlık bir ismin imzasını taşıyan kısa bir not.

Bu ülkeye büyük kayıplar ve acılar yaşatan , darbelerin kapılarını aralayan 1960 darbesinin şaibeli isimlerinden , Milli Birlik Komitesi’nin de üyelerinden Şükran Özkaya’ya aid kısa nota göre , Gülen gibi , Bekir  Berk  de Nurcuların içine salınmış “Özel Harp Dairesi”nin ajanı şeklinde anlatılmıştı.

BEKİR  Berk  E ALÇAKÇA İFTİRA

Her türlü mukaddesatı olduğu gibi; Risale-i Nur’ları da kirlli emellerine alet etmeye yeltenen , F.Gülen’le ilgili olanı bahsimizin haricindedir. Ancak iki benzemezi bir araya getirerek Bekir Berk’e bu alçakça iftiraya tevessül edenlerin maksadı; Bekir  Berk  üzerinden cepheyi genişleterek asrımızın muteber bir Kur’an tefsiri olan Risale-i Nur’ları okuyan  Nur  talebelerini de FETÖ ile aynı hedefe koyma gayretidir.

Bekir  Berk  gibi hiç bir destana sığmayacak büyük bir kahramanın göz ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =