Fiyatı ve kalitesiyle dünya standartlarını yakalayan Türk mobilyasının uluslararası pazarda etkinliğini artırmak için imzalar atıldı. Kayseri OSB , MASKO ve MODOKO arasında yapılan iş birliği Dubai'de açılması p

haber7
0

Türkiye nin önemli mobilya üretim merkezlerinden Kayseri OSB nin , yaklaşık 65 yıllık mobilya üretim tecrübesini , rekabet gücünü yurt dışına taşımak , mobilya ihracatını daha yukarıya çıkarmak amacıyla başlattığı Dubai ye Türkiye Ticaret Merkezi açma projesinde sona gelindi. Kayseri OSB , MODOKO Mobilyacılar Sitesi ve MASKO , Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin de destekleriyle mobilya sektörü için önemli bir yatırıma imza attı. Yapılan iş birliği ile şubat ayı sonunda Dubai de açılması planlanan Türkiye Ticaret Merkezi (TTM) projesi ile Türkiye’nin mobilya ihracatını daha yukarıya çıkarılması hedefleniyor.

Dubai nin dünyaca ünlü Basra Körfezi kıyısında bulunan Palmiye Adası nın yakınına kurulan mobilyaya dair her ürünün sergileneceği adeta bir mobilya AVM si mantığı ile hizmet verecek Türkiye Ticaret Merkezinin şubat ayının sonlarına doğru faaliyete geçmesi bekleniyor. 

Haber7 Ekonomi Masası’nın konuğu olan Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Tahir Nursaçan , MASKO Mobilya Kenti Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mutlu ve MODOKO Mobilyacılar Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Koray Çalışkan , proje ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

 

100 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANIYOR

Mobilyanın başkenti olmak gibi bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =