Türkiye'nin  Pekin   Büyükelçisi  Önen , Vuhan'da 120 civarında Türk yaşadığını ve birçoğunun şehir dışında olduğunu belirterek , "Şu an Türk vatandaşlarının hiçbir şekilde bu vi

haber7
0

Türkiye nin  Pekin  Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen , Çin de ortaya çıkan ve şiddetli akut solunum yolu sendromu (SARS) ile benzerliği bulunan yeni tip koronavirüse (2019-nCoV) ilişkin son gelişmeleri AA muhabirine değerlendirdi. 

Koronavirüs salgınının yaşandığı Vuhan kentinde 120 civarında Türk ün yaşadığını akratan Önen , "Bu vatandaşlarımızın birçoğuna , konsolosluk kayıtlarını yaptıran vatandaşlarımızın hemen hemen hepsine ulaşmaya çalışıyoruz. Çin de malum , bu dönem yeni yıl tatili başladığı için bu vatandaşlarımızın birçoğunun Vuhan dışında , Türkiye de olduğunu tespit ettik." diye konuştu.

"Türk vatandaşlarının virüsten etkilenmediğini paylaşabilirim"

Türkiye nin  Pekin  Büyükelçiliğinin sosyal medya hesapları ve internet sitesi üzerinden , ülkede yaşayan Türk vatandaşları için sıkıntılı bir durumda nasıl ve nereye ulaşacakları konusunda bütün bilgileri paylaştıklarını belirten Büyükelçi Önen , "Şu an Türk vatandaşlarının hiçbir şekilde bu virüsten etkilenmediğini , herhangi bir vaka olmadığını paylaşabilirim." ifadelerini kullandı. 

Büyükelçiliğin , paylaştığı bilgi notlarında ülkedeki Türk vatandaşlarına açık havada koruyucu maske ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =