Ürdün   Dışişleri   Bakanı  Eymen es-Safedi , İsrail'in "Ürdün Vadisi'ni ilhakının" Filistin-İsrail meselesinde iki devletli çözüm ihtimalini ortadan kaldıracağı uyarısında bulundu.

haber7
0

Ürdün resmi ajansı PETRA ya konuşan Safedi , başkenti Doğu Kudüs olan 1967 sınırlarında bağımsız bir Filistin devletinin kurulmasını öngören iki devletli çözümün bölgedeki çatışmaların çözümü ve bölgede kapsamlı bir barışın tesisinin şartı olduğunu söyledi.

 

 

İsrail in yasa dışı dayatmalarla söz konusu çözüm yollarını baltaladığını belirten Safedi , bu tür adımların insanların kabul edebileceği kalıcı bir barışı elde etme şansını öldürdüğünü ifade etti.

Safadi , adil ve kapsamlı bir barışın sağlanabilmesi için ülkesinin , Arap ülkeleriyle koordinasyon halinde uluslararası toplumla birlikte çalışmaya devam edeceğini vurguladı.

 

 

"İsrail in Ürdün Vadisi ni ilhakı , iki devletli çözüm ihtimalini ortadan kaldırır." ifadeleriyle uyarıda bulunan Safedi , barış yolunun açık ve net olduğunu , bunun da "işgalin sona ermesinin yanı sıra iki devletli çözüm temelinde uluslararası kararlara uygun bağımsız bir Filistin devletinin kurulması olduğunu" vurguladı. 

21 Ocak Salı günü Batı Şeria daki Ürdün Vadisi ne giden Mavi-Beyaz İttifakı lideri Benny Gantz , 2 Mart taki seçimleri kazanması halinde Filistin toprağı olan bölgeyi "İsrail e ilhak edeceğini" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =