CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun  başdanışmanı  , FETÖ tutuklusu Enver Altaylı ile  1159  kez görüşmesini  böyle  açıkladı.

haber7
0

FETÖ bağlantılı eski MİT’çi Enver Altaylı hakkındaki iddianamede , CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun  başdanışmanı  Rasim Bölücek ile aralarındaki telefon trafiğine de yer verildi. Altaylı ile Bölücek , iki ayrı cep telefonu hattından  1159  görüşme yapmış.

Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre , iddianamede , Enver Altaylı , bazı siyasi parti genel başkanlarının “FETÖ mensubu olduğu tespit edilen danışmanları” aracılığıyla bu partilere etki etmeye çalıştı. Bu kapsamda Altaylı’nın , CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun  başdanışmanı  olduğu belirtilen Rasim Bölücek ile telefon trafiğine yer verildi. Altaylı , rehberinde “Bölücek Rasim” ibaresi ile kayıtlı cep numarası ile 1022 kez görüştü. Bu görüşmelerin 767’sinde Altaylı , 197’sinde Bölücek aradı. Görüşmelerin süresi 2 gün 13 saat 59 dakika 22 saniye tuttu. Ancak bu görüşmelerin hangi tarihlerde yapıldığı iddianamede belirtilmedi.

SIFIR SANİYELİK YÖNTEM

“Ayrıca şüphelinin telefon rehberinde ‘Rasim Bölücek’ ibaresi ile kayıtlı başka bir cep numarası ile 137 kez toplamda 1 saat 53 dakika 3 saniye görüşme yaptığı tespit edilmiştir” denildi. İkili arasında , ‘0’ (sıfır) saniyelik görüşme/çağrı bırakma olayının olduğu da belirtildi. Bunun , aralarında farklı bir iletişim yoluna geçmek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =