Etiketler:

Hürriyet Yazarı Nedim Şener , Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı'nın  istifa  etmesiyle ilgili ortaya çıkan haberleriyle ilgili bir köşe yazısı kaleme aldı.

haber7
0

 İşte Nedim Şener in o köşe yazısı:

Kulaklarıma inanamadım , çok yakın olan emekli bir arkadaşı söylemese yine de inanmazdım: 15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ ile mücadelede simgeleşen isimlerden birisi olan , uygulamaya soktuğu FETÖMETRE kriterleri ile Deniz Kuvvetleri başta olmak üzere TSK bünyesinde binlerce FETÖ üyesini ortaya çıkaran , en son “mavi vatan” kavramıyla Akdeniz’i yeniden Türkiye’nin gündemine sokan Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı ,  emeklilik  veya  istifa  noktasına gelmiş.

“Nasıl yani? Hakkında her gün haber okuyoruz , övgü dolu yazılar çıkıyor” diye soracaksınız.

Cevap işte tam bu soruda gizli. Mesele övgü dolu işler yapmasıymış , işte tam bu nedenlerden dolayı da hakkında soruşturma ve inceleme açılmış.

Cihat Yaycı’yı tanımayanlar için biraz geriye gideyim.

15 Temmuz sonrası 70 ana , 280 alt kriterden oluşan ve TSK’ya sızmış FETÖ mensuplarını ortaya çıkaran FETÖMETRE isimli çalışmayı gerçekleştirdi. Bu kriterleri görev yaptığı Deniz Kuvvetleri’nde etkili bir şekilde uyguladı.

Kara ve Hava Kuvvetleri komutanlıkları da zaman zaman FETÖMETRE’den yararlandı.

Cihat Yaycı , bu çalışmasını TSK’nın değişik birimlerinde , okullarda hatta sivil bürokraside , yargıda toplantılarla anlattı. En çok da FETÖ üyesi eski TSK mensuplarının ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =