Hisselerinin  Değeri  dört ayda iki kattan fazla yükselen Tesla , Toyota'nın ardından dünyanın en değerli ikinci otomobil üreticisi oldu. Piyasa  Değeri   100   milyar   doları  aşan şirket , ikinciliği Volkswagen'den devraldı

haber7
0

Tesla hisseleri dün yüzde 4 değer kazandı.

 

 

Uzmanlar , Tesla nın hisselerindeki yükselişi , şirketin son dönemde gösterdiği iyi performansa bağlıyor. Şanghay da bir fabrika açan şirket , üretim hedeflerini de tutturmuştu.

Tesla geçen yıl , 2018 e kıyasla 367.500 daha fazla araç teslim ettiğini açıkladı. Bu , bir önceki yıla göre üretimde yüzde 50 lik bir artışı temsil ediyor.

 

 

Uzmanlar , Tesla nın Şanghay daki fabrikayı bir sıçrama tahtası olarak kullanıp Çin deki pazar payını artırabileceğine dikkat çekiyor. Artışa rağmen , Tesla nın satışları rakiplerininkinin çok gerisinde.

Volkswagen geçen yıl 11 milyon araba üretti. Toyota da 2019 un ilk 11 ayında 9 milyondan fazla araç sattı.

ELON MUSK A 2 ,6 MİLYAR DOLARLIK ÖDEME

Yıllardır zarar eden şirket , işçi sayısını azaltıp üretim dışı harcamalarında kesintiye gittikten sonra 2019 un üçüncü çeyreğinde kâr açıklamıştı.

Şirket , Tesla akülerinin yandığı ve araçların aniden hızlandığı yönündeki şikayetler sonrası başlatılan soruşturmalar nedeniyle şimdiye kadar hiç yıllık kâr açıklayamadı.

Tesla , son çeyreğe ilişkin sonuçlarını bu ay açıklayacak.

Şirket  100   milyar  Euro luk piyasa değerini koruyabilirse , Tesla CEO su Elon Musk a ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =