Edward  Snowden. Eski CIA ve NSA teknoloji ajanı  Snowden  , ABD hükümetinin ve istihbarat örgütlerinin sivil-suçlu ayırmaksızın tüm dünyayı gözetlediğini belgeleriyle açığa çıkardı. Aradan ge&

haber7
0

Adım  Edward  Joseph Snowden. Eskiden devlet için çalışırdım , artık toplum için çalışıyorum. İkisi arasında bir ayrım olduğunu fark etmem neredeyse otuz yılımı aldı ve bu farkındalık işyerinde biraz başımı ağrıttı. Artık vaktimi bir zamanlar olduğum kişiden –Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ve Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) için çalışan bir casus , o sıralar daha iyi olacağından kuşku duymadığım bir dünyayı inşa etmek için orada bulunan nice genç teknoloji uzmanından biri– toplumu korumak için harcıyorum.”

“Benim konumumdaki biri için çok tehlikeli bir şey yaptım. Gerçekleri anlattım.”

2013 yılında yirmi dokuz yaşında bir adam tüm dünyayı şoka uğrattı:  Edward  Snowden. Eski CIA ve NSA teknoloji ajanı  Snowden  , ABD hükümetinin ve istihbarat örgütlerinin sivil-suçlu ayırmaksızın tüm dünyayı gözetlediğini belgeleriyle açığa çıkardı. Bir kez olsun telefonla konuşan , bilgisayar başına oturan herkes risk altındaydı. Yasalar mahremiyetimizi korumuyordu. Büyük birader tepemizdeydi. Teknoloji şirketleri yaşamlarımızı bir ürüne çevirip istihbarat örgütlerine pazarlıyor , istihbarat örgütleri hiçbir gerekçe göstermeden tüm yaşantımızı kayıt altına alıyordu. Dünya , gerçeğe dönüşen distopyayla yüzleşmek zorundaydı.

Aradan geçen altı yıldan sonra  Edward   Snowden  ilk kez kendi yaşam öyküsünü , bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =