Hemen herkesin ortak problemlerinden biri , zaman zaman hayatı zorlaştıran  Mide  bulantılarıdır. Peki ,  Mide   bulantısına  ne  iyi  gelir?  Mide   bulantısını  geçiren yöntemler nelerdir?

haber7
0

Pek çok nedene bağlı olarak gelişen  Mide  bulantıları ardından gelen kusma hissiyle birleşince kişileri son derece rahatsız eder. Bulantıların ardında araba tutması , kokular , stres , hamilelik vs. hafif sebepler olduğu gibi , ciddi hastalıklar da olabilir. Birçok ciddi hastalığın habercisi olabilen  Mide   bulantısına  organik  Mide  bulantısı denir.

 

Organik  Mide  bulantılarının ardında; gıda zehirlenmesi , betin tümörü , menenjit , vertigo , bağırsak iltihabı , reflü , migren , gastrit , ülser , apandisit vb. pek çok hastalık olabilmektedir.

Mide bulantısı neden olur?  

Bir nedene bağlı olmaksızın tamamen beyinle alakalı  Mide  bulantıları olabilmektedir. Bu tür bulantılarda herkesin pek çok yöntemi vardır. Derin nefes alıp verme , bir parça tuzlu yiyecek tüketme , dışarı çıkıp nefes alma vs. İşte ,  Mide  bulantısının en çok görüldüğü durumlar;

Hamilelikte  Mide  Bulantısı:

Mide bulantısı en çok hamileliğin ilk aylarında görülen bir durumdur. Bu dönemde görülen  Mide  bulantısı genellikle fizyolojik nedenlere bağlı olarak gelişir ve hamilelerin neredeyse 4’te 3’ünün ortak şikâyetidir. Bu dönemde görülen bulantıların nedenine ilişkin uzmanların görüşü östrojen ve Beta HCG hormonlarının seviyesinin artması olduğudur.

Genel  Mide  bulantılarına karşı alınacak önlemlerden evvel ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =