NATO   Genel   Sekreteri  Jens  Stoltenberg  , Türkiye'nin çok  önemli  bir  NATO  müttefiki olduğunu belirterek , "Türkiye'nin  NATO  üyeliğinin önemini anlamak zorundayız." dedi.

haber7
0

NATO  Genel   Sekreteri  Jens  Stoltenberg  , İsviçre nin Davos kasabasında düzenlenen 50 nci Dünya Ekonomik Forumu nda "NATO nun Geleceği" başlıklı oturumda konuştu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu nun da katıldığı oturumda , Türkiye nin S-400 hava savunma sistemi tedariki ve NATO nun siber tehditlere karşı hazırlığı gibi konular ele alındı.

"SORUNU ÇÖZMEK İÇİN HER ŞEYİ YAPAMAYA HAZIRIZ"

Stoltenberg , Türkiye nin F-35 uçakları ile S-400 sistemlerine sahip olmasına yönelik endişelerle ilgili çalışma grubu oluşturulması önerisine ilişkin kendisinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , ABD Başkanı Donald Trump ve Çavuşoğlu yla konuya dair görüşmeler yürüttüğünü anımsattı. 

Genel Sekreter  Stoltenberg  , "Biz bu sorunu çözmek için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız" dedi.

"TÜRKİYE ÇOK ÖNEMLİ BİR  NATO  MÜTTEFİKİ

"S-400 konusunun NATO bağlamında çözülmesi gereken sorunlardan biri olmayı sürdürdüğüne işaret eden  Stoltenberg  , "Ancak Türkiye birçok nedenden ötürü çok önemli bir NATO müttefiki. NATO misyon ve operasyonlarına katkı sağlayan Türkiye , aynı zamanda DEAŞ a karşı elde ettiğimiz başarıda çok önemli rol oynadı" şeklinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =