Şarku'l Avsat'a konuşan ABD'nin İran Özel Temsilcisi Brian Hook , "Aynı yoldan yürürse Kaani'nin  sonu  da  Süleymani   gibi  olacak" tehdidinde bulundu.

haber7
0

ABD nin İran Özel Temsilcisi Brian Hook , Londra merkezli , Arap yayın kuruluşu yapan Şarku l Avsat a önemli açıklamalarda bulundu.

Hook , 3 Ocak ta ABD saldırısında öldürülen İran Devrim Muhafızları na (IRGC) bağlı Kudüs Gücü komutanı Kasım Süleymani , yerine geçen İsmail Kaani yi selefinin akıbetine uğramakla  tehdit  etti.

"İran Kudüs Gücü’nün başına Süleymani nin ardından Kaani yi getirdi. Kaani hakkındaki düşünceleriniz neler? Sizce selefinden farklı bir strateji benimseyecek mi ya da ondan gelecek bir  tehdit  sezdiniz mi?" sorusuna Hook , "Şayet Kaani de Amerikalıları öldürme yolunda bir strateji izlerse o da aynı  sonu  yaşayacak. Başkan Trump , ABD vatandaşları ya da varlıklarına bir zarar geldiği taktirde sağlam bir yanıtla karşılık verileceğini yıllardır söylüyor. Zaten buna hepimiz şahit olduk. Bu yüzden bunlar yeni tehditler değil. İran rejiminin ABD ye saldırıp öylece kaçamayacağını artık anladığı düşüncesindeyim. ABD vatandaşları ya da varlıklarına yönelik bölgede gerçekleştirilen herhangi bir saldırıdan rejimi ve vekillerini sorumlu tutacağız" ifadeleriyle karşılık verdi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =